Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Eğitimlerimiz Galeri İletişim

Hakkımızda

Bizleri Tanıyın

Hakkımızda

Kanguru Anaokulları 2016 yılında Tuzla'da hizmet vermeye başlamıştır. Eğitim öğretim çalışmalarımıza başladığımız günden bu yana bizleri tercih eden velilerimizin de desteğiyle eğitimli, mutlu, sağlıklı çocuklar yetiştirmeye devam ediyoruz. Bu sebeple "Katıl, Eğlen, Öğren ve Mutlu Ol" diyoruz. Bilimsel veriler eşliğinde, eğitimli kadromuzla, geleceğin çağdaş, özgüveni yüksek yeni yeteneklerini ortaya çıkarmak ve topluma değer katan bireyler yetiştirmek için çalışmaya ve birlikte büyümeye devam ediyoruz.

Eğitim kadromuz ve eğitim sistemimizdeki gelişimler doğrultusunda 2019 yılı başlarında markamıza da yaptığımız yatırımlarla çocuğa dair farklı alanlarda da ebeveynlerimizin yanında olacak konseptleri de geliştirdik. Köy okulu temalı kampüsümüzle çocuklarımızı doğayla bütünleştirmek onların evrenin bir parçası olduğu duygusuyla gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yeni kampüsümüzü açtık.

Eğitim yaklaşımımızda PYP (Primary Years Program) uygulamaktayız. PYP ile bilgi çağının gerektirdiği donanıma sahip, düşünen, sorgulayan, iletişim kuran, duyarlı, bilgili, açık fikirli, risk alan, ilkeli çocuklar yetiştiriyoruz.

Misyonumuz

Çağdaş, kendine ve çevresine saygılı,kendini bilen,empati kurabilen,manevi değerleri önemseyen va yaşatan, hoşgörülü,insan sevgisini benimseyen bireyler yetiştirmek,
Çocukların hazırlanacak projelerde yaparak, yaşayarak ve deneyimleyerek projeye gönülden destek vermeleri,
Öğrenmeye meraklı, keşfeden,üretken,kendi kararlarını özgür bir ortamda çekinmeden ifade edebilen ortamlar hazırlamak,
Çocuğun bilgi edinmede zihinsel ve fiziksel kapasitesini kullanabilmesi için çevre ile iletişimini desteklemek
Velilerin eğitsel etkinliklerdeki katılımını destekleyerek çocuğun ev yaşantısı ile çocuk-aile etkileşimini sağlamak
Öğretmenlerin çocuklara yönelik yürüteceği etkinliklerde çocukların keyifli zaman geçirebilecekleri bir okul ortamı sağlamak.

Vizyonumuz

Çocukların ilgi,istek ve ihtiyaçları doğrultusunda,gelişim düzeyleri dikkate alınarak hazırlanan eğitim programında bilim, sanat, kültür ve sosyal alanındaki etkinlikleri ön plana çıkaran,çocukların hayal gücünü destekleyen,geleceğe kararlı adamlar atabilen,kendi ayakları üzerine sağlam basabilen aktif ve sosyal bireyler yetiştirmek.

Kalite Politikamız

Kaliteyi hedefleyen uzman, yenilikçi, dinamik ve deneyimli kadro ile çalışmak. Dünya Sağlık örgütlerinin standart gördükleri eğitim materyalleriyle huzurlu ve sağlıklı bir ortam oluşturmak.